18. 3. 2014

18. března 2014 v 14:59 |  Deník
Z menu jsem si odškrtla splněný úkol - pít aspoň 1 l denně. Za chvíli si odškrtnu další dva - už mám uběhnuto 99 km a na kole jsem tento rok zatím ujela 95 km, takže brzy dosáhnu konečně 100, prvního mezníku. Takhle nějak to se mnou vypadá s tím pitím:

Včera jsme místo tělocviku dělali fitness testy - a první úkol byl zvážit se a změřit. Stoupla jsem si ke stěně a čekala, že uslyším 164, 165, 166, 167 nebo ještě víc cm, ale slyšela jsem něco daleko horšího - 163, 5 cm. Ručička váhy, poté co jsem si zula boty a sundala batoh, se zastavila na 58. Ale ráno jsem vážila 59, 3 kg? Takže když se vážím doma, k váze si nemusím přičítat 2 kg, ale jen 1 kg.
Takže moje nejvyšší váha nebyla 59, 3 kg, ale 58, 3 kg. Což znamená, že moje nejnižší váha byla 48, 3 kg - takže jsem přibrala přesně 10 kg díky záchvatovitému přejídání! Měli jste zájem o další článek, takže jej brzy sepíšu.
Pak jsme běželi tzv. člunkový běh, myslím, že jsem byla poslední. ,,No tak, zaber, přece to umíš líp! Nevydalas ze sebe vůbec nic, nesnažila ses! Nejde o to, jestli budeš dupat nebo ne, prostě se snaž! Proč neběželas rychleji, proč ses víc nesnažila? Jde poznat, že jsi neběžela naplno!'' vynadala mi učitelka. Vzala jsem si na sebe černé legíny, které mi hodně padaly, což jsem nevěděla. Vždycky mi byly akorát, ale já jsem moc nezhubla, asi se sepraly a trochu zvětšily v pase... Takže jsem opatrně běžela, abych příliš nedupala, a doufala jsem, že jak běžím, moc se mi netřesou stehna.
Potom jsme měli psát data na papír, kde byly napsané váhy a výšky všech ostatních. Všimla jsem si, že nejvyšší váhy byly 60, 5 kg a 61 kg. Říkala jsem si, že 58 kg není asi tak hrozné.
Později jsme dělali sedy-lehy. Za jednu minutu jsem jich dala 31. Nejhorší výsledek byl mých 31.
Další úkol byl skok do dálky. Nejhorší bylo mých 116, pak 110 cm.
Pak jsme vytáhli lavičku, a měli jsme si opřít chodidla o jeden konec, a jakobychom cvičily rozcvičku, dosáhnout rukou co nejdál za chodidlo, dotknout se co nejdál od naší nohy lavičky. Na první pokus jsem měla - 8 cm, na druhý + 1 cm. Zlepšení o 9 cm nebylo špatné, pochválila mě i učitelka, a já jsem měla trochu radost, že aspoň někde jsem se zlepšila. Když jsem zjistila, že mám nejhorší výsledek, okamžitě jsem začala dělat strečink nebo jak to nazvat - prostě jsem se snažila dotknout se rukou nohy a chvíli vydržet, protahovala jsem si nohy, až jsem ruce dala kousek za ně. Protažení nohou a jsem o 9 cm lepší!
Pak jsme měli jít ven, na ,,vytrvalostní běh''. Říkala jsem si, ano, jo, yeah, yochocho, ve vytrvalostním běhu na dlouhé tratě jsem vždycky nejlepší, a vyšla ven ze školy. Pravidla - vždycky, když zazní ,,hop'', musíme uběhnout 20 m. ,,Hop'' bude znít rychleji a rychleji, a kdo nedoběhne 20 m, končí. Rozdělily jsme se do dvou skupinek po 5. Byla jsem v té druhé. Když jsem konečně odstartovala, měly jsme poměrně dost času. Po chvilce ale všichni 4 opustili hřiště, a já, jako jediná ze třídy bez pokřiku, fandění (no dobře, asi párkrát zaznělo něco, co mělo být pokřik nebo fandění), jsem běžela a běžela. ,,Hop'' bylo za chvíli tak rychlé, že jsem měla opravdu co dělat. Byla jsem udýchaná a při každých 20 m mi padaly legíny. Zatínala jsem zuby a hlavou se mi honila motivace, vzpomněla jsem si na Rockyho, je to velice motivační film (hlavně 4. díl :-)), ale po chvilce jsem přemýšlela, že bych to vzdala. Ne! řekla jsem si a snažila se, ale docházely mi síly, takže jsem i já nestihla doběhnout na ,,hop'' a musela skončit. I když jsem byla nejlepší, pořád to byl podprůměrný výsledek, já vydržela běhat 5: 30 min., a průměr je 8 min. ,, Aspoň něco ti jde'', řekla zase jedovatě učitelka.
Vzpomněla jsem si, jak mi v polovině cvičení ještě řekla: ,, Měla bys se sebou něco dělat.''
Šla jsem na oběd, sedla si s kamarádkami, a začala si povídat. Na oběd byla krupice s kakaem, plný talíř, a byla zalitá lákavě vypadajícím zlatým máslem, které se roztékalo po okrajích talíře. Vzala jsem si lžíci a nabrala si zprostřed trošku krupice s kakaem a malým množstvím másla, ale pořád ho bylo hodně - stékalo přes lžíci, tak jsem ji naklonila, aby máslo odkapalo. Snědla jsem takhle několik lžic, a snažila se omezit máslo, později i kakao. Té krupice bylo více než po okraj talíře, takže jsem jí snědla asi po okraj, a byla sytá. A přesto skoro nic neubylo. Podívala jsem se na talíře mých kamarádek, oba prázdné. Obě jsou vysoké a štíhlé a pořád se cpou nezdravým jídlem - řízky, zabíjačkami, bůčky, sladkostmi, bramborovým salátem, tortillami, pijí sladké limonády i alkohol. Občas si dám sice taky trochu, ale vím, že to má hodně kcal.
Dostávám pozvání na páteční oslavu. Co mám koupit za dárek? Co si vezmu na sebe? Ty květované legíny jsou úžasné s tričkem The Kelly Family Growin'up, nebo ty Galaxy legíny, nebo ty pruhované, tygrované, nebo nějaké šaty nebo sukni? Ale nemůžu, jsem tlustá. Vezmu si džíny a tričko, jestli bude zima mikinu nebo vestu. Co kdybych do pátku nic nejedla, napadne mě, ale vím, že bych to nezvládla, nemám silnou vůli, nejsem anorektička.
Ano, přiznávám to - nejsem anorektička. Možná jsem wannarektička. Chci mít anorexii, chci hladovět, ale záchvatovité přejídání vyhrává.
Za včerejšek jsem snědla 4 236 kcal, a zhubla asi 0, 4 kg. To není anorexie, i když hubnu. Co to je?

Teď si jdu zaběhat nebo zacvičit, a večer sem buď přidám jídelníček a oběhnu oblíbené stránky, ale spíš asi jen oběhnu oblíbené stránky... Pořád jím dost nezdravě, ale už se lepším - nejím smažené. Nejím těstoviny. Piju litr. Začínám cvičit. Brzy to bude lepší, na zítra jsem si koupila tvaroh, přesnídávku, jablka, a pít budu vodu. Pokud to zvládnu.

Hlad bolí, ale hladovění funguje.
Jez míň, važ míň.
Kdybych snědla trochu, snědla bych všechno. Proto nesním nic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Louise Louise | Web | 18. března 2014 v 15:05 | Reagovat

prečo tak máličko piješ? Aj ja som pila pálo, ale akio som začala s anou, tak pijem celkom dosť

2 Louise Louise | Web | 18. března 2014 v 15:07 | Reagovat

a chcela by som si s tebou písať... postačí mail, na FB moc o ane nemôžem

3 Louise Louise | Web | 18. března 2014 v 15:34 | Reagovat

jasné, idem si ťa pripísať :)

4 Sophie Sophie | Web | 18. března 2014 v 19:53 | Reagovat

Taky málo piju a když dám litr denně, je to výkon. Chtělo by to alespoň 3, ale to je pro mě naprosto nereálné a pro tebe asi taky :(
Takové testy by u mě dopadly naprosto katastrofálně, už takhle jsem pěkná lama...

5 muj-jidelnicek-hubneme muj-jidelnicek-hubneme | Web | 19. března 2014 v 11:36 | Reagovat

Je vidět, že máš hodně rozhozenou psychiku a blbá učitelka ti ještě podrývá už tak pošramocené sebevědomí, za to bych jí fakt kopla do zadnice.  8-O O_O
Já teda s pitím mám spíš opačný "problém," dávám to do uvozovek, protože on to pro mě vůbec problém není, naopak. Prostě piju pořád, ráno hrnek čaje, za dopoledne litr vody, za odpoledne litr vody a za večer tak dalšího půl litru.
Vyprdni se na nějakou wanna-be anorexii, radši jez zdravé potraviny a ty obědy ve škole holt nějak jez, protože pokud po zbytek dne budeš jíst zdravě, tak ti to ani ty obědy nepokazí. Když k tomu navíc budeš mít zdravý pohyb, což zdá se máš, nemáš se čeho bát, nenič si život nějakým blbým jídlem, užívej si ho. :-)

6 maci-healthy maci-healthy | Web | 23. března 2014 v 14:02 | Reagovat

promiň ,ale už nespřáteluju s ana a mia blogy.

7 Linnea Linnea | Web | 1. dubna 2014 v 7:51 | Reagovat

To zvládneš a jsi anorektička,jsi.Neboj,bude líp.Z té učitelky si nic nedělej,taky pár takových znám.Drž se :)

8 cincina cincina | Web | 6. července 2014 v 23:37 | Reagovat

Jde vidět, že učitelka do tebe dost rýpe. Nic bych si z toho nedělala. Je dost blbá. Asi neví, co tím může způsobit.
Nezapomínej, že všeho s mírou:)

9 HOPE cesta za snom Enny HOPE cesta za snom Enny | Web | 21. července 2014 v 14:15 | Reagovat

Ahoj už dlho som tu nebola ale som znovu spať. Bola by som rada ak by si sa sem tam mrkla na môj blog moc by mi to pomohlo. A inak držím palce vidím že to nemáš ľahké tie každodenné prekážky a tak ale drž sa. :-)

10 windows product key windows product key | E-mail | Web | 2. července 2018 v 10:40 | Reagovat

Thanks for the great post.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama